close
Menu

FIRMA JOHN DEERE ROZSZERZA GAMĘ CIĄGNIKÓW SERII 5E

Firma John Deere uzupełniła swoją gamę ciągników serii 5E o mocy poniżej 100 KM o dwa nowe modele: 5083E, z silnikiem o mocy 83 KM, i 5093E, z silnikiem o mocy 93 KM.

 Nowe ciągniki serii 5E są wyposażone w mechaniczny napęd na przednie koła (MFWD), który po przesunięciu dźwigni napędza dwa z czterech kół oraz wygasza kontrolkę MFWD. W celu zapewnienia większej wygody przez długi dzień pracy w polu ciągniki są standardowo wyposażane w przekładnię 12/12 PowrReverser z mechanizmem nawrotnym umożliwiającą zmianę kierunku jazdy bez użycia pedału sprzęgła.

 Te uniwersalne ciągniki są również wyposażone w nowy układ hydrauliczny z opcjonalnymi maksymalnie trzema parami zaworów SCV typu Deluxe, które umożliwiają podłączanie bardziej wymagających narzędzi i używanie bardziej ekonomicznych ustawień wału odbioru mocy. Zmodernizowana przekładnia jest wyposażona w chłodzone olejem, samoregulujące się sprzęgło cierne i sprzęgła wału odbioru mocy w celu sprostania najtrudniejszym warunkom pracy. Nowe ciągniki John Deere 5083E i 5093E będą dostępne w Polsce.